Spuria - LARP Wampir Maskarada - Poznań
ForumPoniedziałek, Listopad 20, 2017
Wstęp
Wprowadzenie
Założenia
LARP Spuria
Miasta Spurii
Historia
Hierarchia
Frakcje
Postacie
Mechanika Gry

Inspiracje
Fabuła
Kronika Odsłon
Nawigacja
Galerie Zdjęć
Forum
Co zrobić, by zagrać?
Szukaj
Organizatorzy
Frakcje
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 118
Najnowszy Użytkownik: HarriettCaunk
Ostatnio online
Cerb 3 weeks
Dreake15 weeks
Administrator32 weeks
HarriettCaunk42 weeks
RandalllCaunk45 weeks
Arthursling45 weeks
Parias46 weeks
Trevor55 weeks
Totenkopf56 weeks
Sigil61 weeks
Zobacz Temat
Spuria - LARP Wampir Maskarada - Poznań | SPURIA | Spuria
Autor Spuria 18 - wrażenia
Trevor
Użytkownik

Data rejestracji: 21.07.13
Dodane dnia 16-08-2016 19:03
Chciałbym podzielić się wrażeniami z mojego pierwszego LARP'a. Wiem, że sporo zostało już powiedziane na zlocie, jednak dobrze jest przelać trochę wrażeń na forum. Każdy będzie mógł przeczytać, skomentować i liczę na ciekawą dyskusję. Więc od początku.

Nigdy więcej na LARP'a terenowego nie założę ciężkiego ekwipunku. Płaszcz z peleryną, obsydianowa kula w kieszeni, laska i masa innych drobiazgów okazały się być trochę kłopotliwe. Jednak FUN z użycia kilku z nich zniwelował zupełnie fakt, że przez cały czas były jak kula u nogi. W sumie mogę śmiało powiedzieć, że im lepiej zrobiony strój tym łatwiej wczuć się w kreowaną przez siebie postać.

Cieszę się, że na początku udało nam się wspólnie przygotować lokację dla Sabatu, mimo niewielkiego czasu jaki mieliśmy. Teraz wiem ile daje odpowiednie przygotowanie. Opowieści o tym jak do lokacji weszła Camarilla, a Egzekutor na widok kartek z napisem "Camarilla Kłamie" emocjonalnie zareagował.

Jestem zadowolony, że udało się przeprowadzić kilka świetnych dialogów. Szczególnie z wodzem Tzimisce. Co do reszty Sabatników to tylko Razor był typowym przedstawicielem Wampira z Sabatu. Głośny, waleczny i nie dbający o taktykę w myśl - wpierw strzelaj, potem myśl. Pozostali to faktycznie inteligencja Sabatu z głową na karku. Jestem pewien, że zupełnie inaczej by było gdyby takich jak Razor byłoby więcej. Byłaby krwawa jatkar30; Już na początku w obozie Sabatur30;

Od początku wiedziałem że Le Duc będzie negatywnie nastawiony, ale nie sądziłem że aż tak. Po LARP'ie dowiedziałem się, że gdyby nie mój Assamicki ochroniarz doszłoby do walki. Teraz cieszę się, że miałem z sobą Zabójcę, który odstraszył moich oponentów. Ochroniarz odegrał swoją rolę dokładnie tak jak tego oczekiwałem. Zajmował i skutecznie odstraszał każdego, kto mi przeszkadzał. Podobnie było z Razorem, którego krytykowałem prawie za każdą decyzję jaką podejmował w moim otoczeniu. Sprawiło mi to wiele radochy. Muszę jeszcze pochwalić Ventra z Sabatu, za powściągliwość i rozwagę. Mówił z sensem i zależało mu na rozwiązaniu konfliktów. Odegrał to w taki sposób, że odczuwało się spokój w siłę wewnętrzną. Z Nosferatem rozmawiałem tylko na początku więc niewiele mogę powiedzieć, oprócz faktu, że miał świetny strój i makeup.

Lokacja Tzmimisce, z wiszącym Lasombrytą na drzewie była super. Muszę jeszcze dodać, że gdy Razor strzelał w las i słychać było wycie wilkołaka oraz strzały z karabinu, to robiło wrażenie. Cieszę się, że mogłem porozmawiać z kilkoma postaciami i tworzyło to ciekawe interakcje. Generalnie bardzo miło wspominam tego LARP'a i teraz wiem, co mógłbym zrobić więcej, alby bawić się jeszcze lepiej.

Szkoda, że zakończyło się walką Sabatu z Camarillą, bo myślałem że niebawem zacznie się coś naprawdę mocnego. No i stało się, ale nikt nie mógł nic zrobić. Końcówka mimo wszystko zrobiła na mnie wrażenie. Przez te kilkadziesiąt sekund przyjemnie obserwowało się wychodzącego z lasu potwora.

Gratulacje dla Pariasa za włożoną pracę i wszystkich obecnych za przygotowanie strojów i rekwizytów. Na razie to tyle, ale pewnie coś jeszcze dopiszę jak temat się rozwinie.

P.S. Ktoś czytał co było w "Camarilla Kłamie"?
Edytowane przez Trevor dnia 16-08-2016 19:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spuria 18 - wrażenia
Parias
Moderator

Miejscowość: Poznań
Data rejestracji: 25.10.11
Dodane dnia 18-08-2016 09:32
O moich wrażeniach jako MG mówiłem podczas trwania Horror Cyber Show dlatego od myślnika:
-za mało MG
-za wolna mechanika (nie mam pomysłu jak sprawić by testy rozgrywało się w przeciągu kilku sekund)
-za mało "dzikich" Sabatników
-miejscami za ciemno
-teren gry mógłby być mniejszy (choć to mógło by doprowadzić do zbyt wczesnej śmierci graczy)
-mało widziałem samej gry

Uważam jednak, że larp mimo wszystko mnie (jako MG) satysfakcjonuje. Świetne stroje, o ile wiem nie było wychodzeń z roli, oszukiwania czy kłótni między graczami. Dużo osób przygotowało rekwizyty - odciążyło mnie to czasowo i finansowo.

Tak więc dziękuje serdecznie za zaangażowanie.

PS. Osoby, które chcą być zaznaczone w podsumowaniu fabularnym mogą mi wysłać (PW przez stronę, fb, mail) co i jak z ich postacią i w jaki sposób zaznaczyła ona swoją obecność na larpie.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Spuria 18 - wrażenia
Sigil
Użytkownik

Data rejestracji: 20.07.16
Dodane dnia 18-08-2016 15:03
W takim razie i ja pozwolę sobie wymienić cienie i blaski ostatniej Spurii. Mam tutaj oczywiście na uwadze merytoryczną krytykę, a nie czepialstwo. Mam więc nadzieję, że również wspomnienie minusów posłuży raczej czemuś dobremu, niż rozpamiętywaniu niedociągnięć.

Na wstępie pragnę także zaznaczyć, że samo spotkanie bardzo mi się podobało i było dla mnie okazją do poznania wielu ciekawych osób, za co dziękuję. smiley Cieszę się, że moglem w nim uczestniczyć i choć z początku miałem nieco inne oczekiwania, to przecież to, co ujrzałem i czego doświadczyłem w niczym im nie uchybiło, a czasem i ukazało mi nowe, lepsze horyzonty.

Wymieniając wrażenia wszakże zacznę od minusów, z uwagi na to, że lepiej wedle mnie skonfrontować się na początku z tym co mniej przyjemne, by móc skupić się na tym, co dobre.

Minusy:
- Teren faktycznie był o wiele za duży, co powodowało pewne problemy logistyczne. Myślę, że zmniejszenie go o 1/3 nie wpłynęłoby wcale na większą śmiertelność postaci a mogłoby ułatwić grę. Duża jej część bowiem upływała na przechodzeniu z lokacji do lokacji, na czym ucierpiały sceny fabularne. Co więcej MG był prawie nieobecny (co jest całkowicie zrozumiałe w tych warunkach). Myślę, że są to ważne sprawy, które warto będzie uwzględnić z kolejnych odsłonach, jeśli akcja będzie się miała dziać w terenie.
- Zauważalna była pewna dysproporcja między siłami Sabtu i Camarilli. Wydaje mi się, że było to dość odczuwalne w ostatniej scenie.
- Fabuła była jak dla mnie stosunkowo zbyt prosta. Jednak później, rozmawiając z wieloma osobami zrozumiałem, iż wielu graczy nie wgryzło się tak dogłębnie w system jak np. ja czy reszta mojej drużyny. Z tego względu jestem w stanie zrozumieć, iż uproszczenia podnoszą płynność gry - bowiem zbyt duża komplikacja w tej sytuacji byłaby raczej problemem i kilka osób mogłoby się zgubić. Niemniej ja osobiście poczułem się nieco zawiedziony, o czym informuję (aczkolwiek nie drę szat). Może stało się tak dlatego, iż Lighstorm u którego gram mam tendencje do budowania złożonych, wielotorowych wątków, które kojarzą mi się z Wampirem. Tu ich zabrakło i tego mi troszeczkę szkoda.
- Naprawdę miałem nadzieję, iż gdy Wielki Przedwieczny wyskoczy z krzaków zacznie się prawdziwa walka. W tym momencie wszakże Spuria się skończyła i tutaj też pojawia mi się pewien niedosyt. smiley

Plusy:
- Lokacje były ciekawe i dobrze przygotowane, pomimo problemów technicznych (zbudowanie klimatu zamku w lesie do łatwych z pewnością nie należy). Oczywiście mogę mówić tylko o tych, które widziałem. Jednak jeśli chodzi o scenografię było naprawdę fajnie.
- Wiele osób miało naprawdę świetne stroje, co podnosiło klimat i poziom LARPA. Wielkie brawa przede wszystkim dla Arcybiskupa i pozostałych Tzimisce, Nosferatu, Tremera, Hectora z Lasombra i Gangrelki z lisimi ogonkami. Jeśli kogoś pominąłem to tylko przez przeoczenie, a nie przez złą wolę, niech więc będzie mi wybaczone.
- Świetna gra aktorska kilku osób. Tu znów mogę wymienić postacie Arcybiskupa Sabatu, Hectora de Toledo, Miłosza, Ventrue z Czarnej Ręki (który choć był cichą postacią zrobił na mnie pozytywne wrażenie dzięki swemu opanowaniu i skupieniu). Bohaterów z Camarilli niestety (choć może to i lepiej dla nich) nie poznałem więc nie mogę ocenić.
- Samo doświadczenie było dla mnie bardzo pouczające pod kątem psychiki postaci i odgrywania Assamitów. Pozwoliło mi w żywy sposób zaobserwować różnice kulturowe, co miało o wiele bardziej bezpośredni charakter niż na zwykłej sesji i jak sądzę rozwinie moje zrozumienie tej sprawy;
- Wiele nauczyłem się o formie, którą stanowi LARP. Możliwość obserwowania tego medium jak i brania w nim udziału była naprawdę cennym doświadczeniem.
- Cóż tu dużo mówić: całość była po prostu świetna i doskonale się bawiłem na tym LARPIe, za co chciałbym podziękować zarówno MG jak i współgraczom. Pomimo pewnych niedociągnięć, myślę, że mam tak naprawdę więcej pozytywnych emocji niż negatywnych i to jest chyba najważniejsze. smiley

Sam od siebie dodam tylko, że bieganie ileś godzin w ciężkim płaszczu z bronią pneumatyczną na plecach i dodatkowo grubą chustą na twarzy spowodowało u mnie takie niedotlenienie, że chwilami ledwo stałem na nogach. smiley Praca ochroniarza jak widać jest ciężka. Niestety fanatyzm mojej postaci nie pozwalał mi na zdjęcie tego i zaczerpnięcie choćby łyka świeżego powietrza - powiedziałem sobie bowiem, że nie będę okazywał słabości przy Niewiernych. No cóż, sam sobie jestem winny... Na drugi raz zrobię chyba w tej szmacie jakieś dziurki czy coś... smiley

Dzięki więc Lighstorm, że przynajmniej doceniłeś moją robotę. smiley

No i to tyle przemyśleń w tym odcinku. Jeśli jeszcze coś mnie nawiedzi, na pewno podzielę się na forum. Mam nadzieję, że mimo wszystko nie była to ostatnia Spuria i jeszcze nie raz spotkamy się w równie udanym gronie!

Pozdrawiam.

He, who is illuminated with the Brightest Light,
will cast the Darkest Shadow.

Edytowane przez Sigil dnia 18-08-2016 19:42
https://swiatyniakrzyku.wordpress.com/ Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Arthursling
03/01/2017 01:31
Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć - pierś zyskał poprzedniego formularza. Obwisłe piersi są bezpośrednio związane z przerwami kolagenowyc

Louve
05/09/2016 21:16
mega foty smiley Zuza przesadzone te łapy!!!

Urszula
12/08/2016 08:10
3 2 1 smiley

Sigil
23/07/2016 13:55
Niestety, takie są uroki PHP Fusion. smiley

Parias
22/07/2016 23:27
Stronka ma czasami problemy jeśli przechodzimy z działu do innego działu.

Sigil
20/07/2016 17:11
W każdym razie dzięki! smiley

Sigil
20/07/2016 17:00
Tak myślałem, ale mi wcześniej ten link nie działał. Teraz zadziałał. Może jakiś błąd czy coś.

Administrator
20/07/2016 15:31
Po lewej masz menu zatytułowane larp spuria, tam dział Mechanika Gry, tam na dole znajdziesz odnośniki

Sigil
20/07/2016 13:57
Hej! Gdzie są te zasady odnośnie nowej Spurii? Bo coś szukam i znaleźć nie mogę. :/

Urszula
21/06/2016 21:44
ha ha! Czas na Spurię smiley

Zuza
12/04/2016 15:34
Kto tam?

Kudlaty
08/04/2016 00:53
puk puk

Parias
25/03/2016 10:51
Rozpisuje podsumowanie. Jeśli ktoś uważa, że jakieś rozwinięcie wątku powinienem brać pod uwagę to proszę do mnie napisać.

Totenkopf
22/03/2016 21:08
Bardzo tez się cieszę, ze mimo choroby daliśmy radę, fajnie się grało w syfa Dalechem smiley

Urszula
21/03/2016 23:22
Biegacz stepowy

Parias
21/03/2016 12:18
Fajnie, że mimo choroby przybyliście smiley

Totenkopf
20/03/2016 23:17
Też bym wolał mieć zamiast grypy smiley

Parias
20/03/2016 21:48
Mam kaca smiley

Urszula
17/03/2016 22:44
Zabij mnie pani, zapomniałam o tej imprezie smiley i sorki sorella ale nie mogę smiley

Eocwen
16/03/2016 20:14
Nawiązując do piątkowego biforka, jam chętna, czy jednak - na litość Seta - nie istnieje jakaś alternatywa dla dubstepu? Bo mi uszy zwiędną smiley

Archiwum

196015 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie