Spuria - LARP Wampir Maskarada - Poznań
ForumWtorek, Styczeń 22, 2019
Wstęp
Wprowadzenie
Założenia
LARP Spuria
Miasta Spurii
Historia
Hierarchia
Frakcje
Postacie
Mechanika Gry

Inspiracje
Fabuła
Kronika Odsłon
Nawigacja
Galerie Zdjęć
Forum
Co zrobić, by zagrać?
Szukaj
Organizatorzy
Frakcje
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 119
Najnowszy Użytkownik: GerdonP
Ostatnio online
mafiagustawa43 weeks
GerdonP43 weeks
Cerb65 weeks
Dreake77 weeks
Administrator93 weeks
HarriettCaunk103 weeks
RandalllCaunk106 weeks
Arthursling107 weeks
Parias107 weeks
Trevor116 weeks
SPURIA 2240 - TRAILER

Witam.
Chciałbym zaprezentować trailer autorstwa Violi i Przema do nowego projektu, powiązanego ze Spurią. To czy larp się odbędzie zależy od tego czy będą chętni na grę. Poniżej treailer oraz wprowadzenie fabularne do gry.
Co do klasycznej Spuri. Skład organizacji: Parias, Gobos, Gaxen i Krupol. Dołożymy wszelkich starań by odbyła się ona w marcu, gdy tylko będziemy mogli ogłosić termin zrobimy to na stronie.

~Parias

W roku 2240 świat bardzo się zmienił. Na początku XX wieku Ziemię nawiedziło widmo III Wojny Światowej, które przeraziło mieszkańców całej planety. Z uwagi na strach nastało społeczne przyzwolenie dla wszelkich zmian. Ludzie akceptowali wszystko co proponowały rządy byle tylko uniknąć atomowej apokalipsy, widmem której nieustannie straszyły media. Polska podobnie jak inne kraje przestała istnieć, by stać się częścią jednego z pięciu superpaństw o nazwie Europa. Wojna, która miała nadejść przyniosła rozwój technologiczny. Rozpoczął się wyścig zbrojeń co musiało się odbić na ludziach. Głębokie rozwarstwienie społeczne przybrało niespotykane dotąd rozmiary. W takich realiach wspaniale odnalazły się ponadnarodowe korporacje, mające ogromny wpływ na politykę międzynarodową, swymi działaniami drastycznie przyspieszając globalizację.

W roku 2240 istnieją już tylko trzy z nich. „X.R.X.” – zajmująca się żywnością, Project: fun - monopolista w dziedzinie mediów, rozrywki oraz bezpiecznych narkotyków i NewLife zajmująca się technologią, militarystyką i branżą medyczną. To one rządzą światem, są zbyt potężne by mogła pojawić się jakakolwiek konkurencja. Kolejną plagą są choroby, które prawdopodobnie tworzyły wrogie sobie mocarstwa, podstępnie zarażając obywateli nieprzyjaciela.

NewLife - oferuje lekarstwa, sklonowane narządy, cybernetyczne wszczepy. Są to jednak dobra luksusowe, zarezerwowane tylko dla bogaczy. Przeciętny człowiek umiera po 40 roku życia w przeciwieństwie do zamożnych, którzy żyją nawet do 120 lat. Trudno znaleźć rodzinę w której wszyscy są zdrowi.

Project: fun - to niemal nowa religia. Posiadają telewizję, sieć, gazety i to oni decydują kto ma poparcie. Zresztą nieliczni interesują się tym kto sprawuje władzę - ludzie stali się obojętni na politykę. Niemal wszystkie kluby, bary i lokale również należą do tego korporacyjnego kolosa. Udało im się też opracować narkotyki bez skutków ubocznych oraz środki, które nie uzależniają. Mają one olbrzymią popularność, podobnie jak kilkudniowe imprezy organizowane przez nich każdego tygodnia. Ludzie kochają Project: fun.

X.R.X - miała zwalczyła głód na świecie. Jej żywność kupowana jest wszędzie, tania w postaci papek jak i droga przypominająca tą z dawnych lat. Niemniej jednak dzięki niej mocarstwa zakazały hodowania jedzenia na własny użytek, każdy kto chce coś wyprodukować musi otrzymać ich zgodę. Tłumaczą się kwestiami bezpieczeństwa i właściwej proporcji witamin, w praktyce jednak nikt nie ma złudzeń. Chodzi o monopol korporacji. Wszczepy. Każdy chce je mieć. Możliwość wyłączenia zapachu, oczy zmieniające kolor zależnie od nastroju, podskórne świecące tatuaże czy zapalniczka w palcu lub podłączenie do sieci ukryte w karku stały się faktem. Te bardziej praktyczne jak broń ukryta w przedramieniu, podskórne zbroje, noktowizory w oczach czy kończyny dające znacznie większą siłę są szeroko wykorzystywane przez licznie grasujące grupy przestępcze oraz władze.

Nastała nowa moda, nowy styl nazwana B&B stanowiąca skrót od słów Beauty and the beast. Oznacza ona jedną zasadę: masz być wyjątkowy! Im bardziej się wyróżniasz, tym lepiej. Sztuczna i doskonała perfekcja lub brzydota i okaleczenie własnego ciała - wybór należy do Ciebie. Będąc zwykłym jesteś nikim. Część osób szpeci się tatuując sobie całe ciało, modyfikując twarze na podobieństwo potworów i zwierząt lub dodając cybernetyczne wszczepy tak, by były widoczne. Druga część poddaje się dziesiątkom operacji plastycznych wyglądem przypominając raczej lalki niż ludzi. Chcesz być kimś - wyglądaj dziwnie. To prawdziwa plaga wśród młodych, gdyż uboższych mieszkańców globu nie stać na oferowane w tym zakresie usługi NewLife i korzystają z ryzykownych i nielegalnych zabiegów u ludzi spoza korporacji.

Lasy wycięto, Mars został skolonizowany. Miasta to brudne, mroczne metropolie z wielkimi wieżowcami w których prezesi korporacji eksploatują zwykłych ludzi. Przeciętny człowiek stał się kreaturą, która żyje wśród śmieci i karmi się tym, co daje jej Project: fun. Dość jednak o ludziach. Los naszego gatunku nigdy nie był tak niepewny. Ludzie wiedzą o wampirach, jednak Camarilli ostatkami sił udało się przekonać bydło, że jest to jedna z wielu chorób nowej cywilizacji. Ludzie uwierzyli, ale korporacje zrobiły czystki pozbywając się Spokrewnionych ze swoich szeregów. We wszystkich ich wieżowcach są bramki sprawdzające temperatury ciała przez które muszą przechodzić wszyscy wchodzący do ich budynków. Kainici stracili panowanie nad ludźmi, nie manipulują już szefami rządów i największych firm co oczywiście najbardziej uderzyło w klan Ventrue. Czystki były tak potężne, że wiele Dzieci Nocy w nowej rzeczywistości ujrzało Gehennę. W rezultacie przez krótki czas na porządku dziennym były masowe morderstwa i Diabolizacje dokonywane przez Spokrewnionych. Przeżyli ci co się ukryli i przetrwali w ukryciu przez dwadzieścia lat wielkich polowań na wampiry. Niestety jest jeszcze kościół.

Nawet w czasach skrajności, i powszechnej zgnilizny istnieli ludzie potrzebujący Boga. To kościół odpowiadał za wychwycenie i masową eksterminację Kainitów, to on ich ujawnił i zniszczył. W 2240 roku ludzie dzielą się na tych, którzy nie uznają żadnych świętości i na tych, którzy wierzą szczerze i fanatycznie. Ta druga grupa stanowi około 5% społeczeństwa jednak jest w stanie organizować się, być wobec siebie lojalna i stworzyć struktury samoobrony. Podobno w zarządzie NewLife jest ktoś kto nieoficjalnie finansuje odrodzony Zakon Krzyżacki. Księża bez wyjątku wierzą w Wampiry i są gotowi eksterminować ich zarówno nowoczesną techniką jak i Wiarą. I właśnie prawdziwa wiara stała się problemem, jej moc spotęgowała się i działa znacznie lepiej niż w XX wieku.

Nie ma już Książąt, Seneszali, Camarilli i Sabatu. By przetrwać zaczęliśmy organizować się w koterie klanowe lub ideologiczne. Co jakiś czas pojawia się przywódca, obiecujący innym, że przywróci dawną chwałę Rodzinie, zawsze jednak nic z tego nie wychodzi. Dlatego też Kainici jeśli nie są ostrożni i paranoiczni umierają szybko. Sytuacja jest podobna niemal w każdym mocarstwie. Starsi poukrywali się głęboko przed oczami śmiertelnych, kontaktując się ze światem głownie za pomocą ghuli, młodsi zaś współpracują z ludźmi organizując gangi i znajdując schronienie w przestępczym światku. Człowiek stał się zwierzyną znacznie trudniejszą do upolowania. Wszczepy sprawiły, że żywienie się na ludziach stało się dużym problemem. Częściowa cyborgizacja mózgów utrudnia dominowanie umysłów, u niektórych ludzi jest ona niemal niemożliwa. Wszczepy sprawiają, że ludzie mają szansę walczyć z Kainitami - przewaga wampira nad śmiertelnikami zmniejszyła się. Nowoczesna technologia znacząco utrudniła ukrywanie tożsamości. Dopalacze słuchu pozwalające wychwycić brak bicia serca, chip termograficzny dzięki któremu można odczytać temperaturę skóry czy miotacz płomieni ukryty w przedramieniu sprawiają, że polowanie jest naprawdę trudne. Żerowanie na biedocie, którą nie stać na nowinki technologiczne jest bardzo ryzykowne - są chorzy i przyjmowanie ich krwi jest niebezpieczne. Dodać należy do tego, że naprawdę ciężko spotkać młodego człowieka, którego krew nie zawiera substancji narkotycznych, a przecież właśnie vitae młodych jest najbardziej pożywne. Z uwagi na ten stan rzeczy popularniejszy wśród naszej społeczności stał się handel krwią. Nie jest wesoło. Mimo to przetrwaliśmy, kurczowo trzymając się naszej nieśmiertelności.Rok 2240 nie może być dla nas ostatnim…

Spuria 2240 nadchodzi…
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Arthursling
03/01/2017 01:31
Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć - pierś zyskał poprzedniego formularza. Obwisłe piersi są bezpośrednio związane z przerwami kolagenowyc

Louve
05/09/2016 21:16
mega foty smiley Zuza przesadzone te łapy!!!

Urszula
12/08/2016 08:10
3 2 1 smiley

Sigil
23/07/2016 13:55
Niestety, takie są uroki PHP Fusion. smiley

Parias
22/07/2016 23:27
Stronka ma czasami problemy jeśli przechodzimy z działu do innego działu.

Sigil
20/07/2016 17:11
W każdym razie dzięki! smiley

Sigil
20/07/2016 17:00
Tak myślałem, ale mi wcześniej ten link nie działał. Teraz zadziałał. Może jakiś błąd czy coś.

Administrator
20/07/2016 15:31
Po lewej masz menu zatytułowane larp spuria, tam dział Mechanika Gry, tam na dole znajdziesz odnośniki

Sigil
20/07/2016 13:57
Hej! Gdzie są te zasady odnośnie nowej Spurii? Bo coś szukam i znaleźć nie mogę. :/

Urszula
21/06/2016 21:44
ha ha! Czas na Spurię smiley

Zuza
12/04/2016 15:34
Kto tam?

Kudlaty
08/04/2016 00:53
puk puk

Parias
25/03/2016 10:51
Rozpisuje podsumowanie. Jeśli ktoś uważa, że jakieś rozwinięcie wątku powinienem brać pod uwagę to proszę do mnie napisać.

Totenkopf
22/03/2016 21:08
Bardzo tez się cieszę, ze mimo choroby daliśmy radę, fajnie się grało w syfa Dalechem smiley

Urszula
21/03/2016 23:22
Biegacz stepowy

Parias
21/03/2016 12:18
Fajnie, że mimo choroby przybyliście smiley

Totenkopf
20/03/2016 23:17
Też bym wolał mieć zamiast grypy smiley

Parias
20/03/2016 21:48
Mam kaca smiley

Urszula
17/03/2016 22:44
Zabij mnie pani, zapomniałam o tej imprezie smiley i sorki sorella ale nie mogę smiley

Eocwen
16/03/2016 20:14
Nawiązując do piątkowego biforka, jam chętna, czy jednak - na litość Seta - nie istnieje jakaś alternatywa dla dubstepu? Bo mi uszy zwiędną smiley

Archiwum

228761 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie