Spuria - LARP Wampir Maskarada - Poznań
ForumWtorek, Styczeń 22, 2019
Wstęp
Wprowadzenie
Założenia
LARP Spuria
Miasta Spurii
Historia
Hierarchia
Frakcje
Postacie
Mechanika Gry

Inspiracje
Fabuła
Kronika Odsłon
Nawigacja
Galerie Zdjęć
Forum
Co zrobić, by zagrać?
Szukaj
Organizatorzy
Frakcje
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 119
Najnowszy Użytkownik: GerdonP
Ostatnio online
mafiagustawa43 weeks
GerdonP43 weeks
Cerb65 weeks
Dreake77 weeks
Administrator93 weeks
HarriettCaunk103 weeks
RandalllCaunk106 weeks
Arthursling107 weeks
Parias107 weeks
Trevor116 weeks
SPURIA - ODSŁONA 18 - WOJNA Z SABATEM - WPROWADZENIE
SPURIA XVIII • WPROWADZENIE • "WOJNA Z SABATEM"

Kobieta nie była związana. Z jej łokci, kolan i głowy wystawały wielkie drewniane drzazgi – kołki, którymi okaleczył ją ktoś o wyraźnie sadystycznych skłonnościach. Nie miała też dłoni. Odcięto je, a w kikuty wciśnięto gałęzie. Ofiara była bardzo potężnym wampirem, dlatego też rany nie doprowadziły do jej śmierci ostatecznej. Egzekutor klanu Toreador ostatni raz w życiu odczuwała strach w 1842 roku, podczas wielkiego pożaru Pragi, gdy omal nie spłonęła żywcem. Nie sądziła, że uczucia, zmysłowe bodźce, za którymi tak bardzo tęskniła, tak szybko staną się źródłem jej udręki. Potwory, które ją więziły, wydłubywały jej oczy, powtarzając procedurę z okrutną regularnością, przez co organy nie miały szans się zregenerować. Dręczona była jednym z najpotężniejszych wampirów – obecnie bezbronnym jak małe dziecko w szponach katów, których nie wyśniłaby sobie w najgorszym z koszmarów. Nadwrażliwość, choć przytłumiona, pozwoliła jej ustalić kilka faktów. Więziona była przez Tzimitze. Krew Diabłów wyczuwalna była aż zanadto! W dodatku znajdowała się w lesie. Ktoś nieopodal doznawał jeszcze większych cierpień niż ona. Mimo to nie odnalazła w sobie współczucia. Nagle usłyszała głos:
– Nie kłopocz się, niczego więcej się nie dowiesz. Twoja sytuacja jest w istocie bardzo dobra. Niebawem przybędzie delegacja Camarilli i zostaniesz wymieniona na jednego z naszych. Gdy tylko Camarilla odda nam Antona, będziesz wolna. Wszelkie rany, które ci zadaliśmy, zostaną poddane regeneracji i zapomnimy o całej sprawie.
Mówiąc to, oprawczyni docisnęła drzazgi wystające z jej głowy. Pulsujący ból wypełnił czaszkę Toreadorki. Miała świadomość, iż jej ciało faktycznie może się zregenerować. Nie wierzyła jednak, aby ranę na duszy, którą zadał jej klan Tzimitze, mogło wyleczyć jakiekolwiek lekarstwo.

... Czytaj wiecej ...

Witam. Serdecznie pragnę zaprosić wszystkich chętnych krwiopijców na XVIII odsłonę Spurii w świecie Wampir Maskarada, zatytułowaną "Wojna z Sabatem". Ta odsłona odbędzie się w terminie 12.08.2016 w ramach konwentu Horror Cyber Show, na który zapraszam pod tym adresem. Tym razem zgłoszenia na grę będą dokonywane poprzez stronę konwentu. Gracze, którzy mają już postacie również muszą skorzystać z formularza zgłoszeniowego. Zgłaszać na grę można się do 24 lipca. Po tym terminie będzie można zagrac tylko i wyłącznie postac poboczną.

~Parias

SPURIA - ODSŁONA 17 - NOC NIEZALEŻNOŚCI - GALERIA ZDJĘĆ

SPURIA: Odsłona 17 - Dzień Niezależności


Witam, udostępniamy długo oczekiwane zdjęcia z 17 odsłonny spurii.
Pozdrawiam.

~Gaxen


SPURIA - ODSŁONA 17 - NOC NIEZALEŻNOŚCI - PODSUMOWANIE
SPURIA XVII • PODSUMOWANIE• "NOC NIEZALEŻNOŚCI"


      Anton Bernard di Amici był przedstawicielem klanu Lasombra, który z oddaniem służył Sabatowi. Noc temu musiał udawać przedstawiciela Giovannich za obopólną zgodą. Nekromanci nigdy nie byli zainteresowani przynależnością do sekty, łaknęli jednak wpływów i pieniędzy. Kainita był mistrzem w zdobywaniu informacji a śmierć Egzekutorów w równym stopniu interesowała Sabat i Camarillę. Anton wszedł z zachowaniem najwyższych środków bezpieczeństwa do katedry Sabatu, mieszczącej się w ekskluzywnej z zewnątrz rezydencji wybudowanej na zbiorowej mobile ofiar nazistów. Domostwo było dobrze chronione, strażnicy z gangu Nocnego Ryku cały czas mieli go na muszce, uspokoili się zaraz po tym gdy Anton podał hasło. Na miejscu, w pokoju przywodzącym na myśl obrazy Beksińskiego czekała na niego przedstawicielka klanu Tzimitze, stara i potężna Manus Fidelium kobieta, z doczepionymi rękami do barków. Obok siedziała druga kobieta, również potwór, ta nawet nie obdarzyła go spojrzeniem, wpatrywała się w swoje wielkie szpony. A więc to jest sławetna Tigetii Kipolung, którą Manus tak skrzętnie ukrywa.

-Co z klanami? - kobieta nie traciła czasu na powitania.

... Czytaj wiecej ...

Dziękuje wszystkim za grę. Zdjęcia powinny pojawić się na dniach. O przyszłości projektu będę tradycyjnie informował za pomocą stronki.

~PariasSPURIA - ODSŁONA 17 - NOC NIEZALEŻNOŚCI - WPROWADZENIE
SPURIA XVII • WPROWADZENIE • "NOC NIEZALEŻNOŚCI"


-Czyli tak to sobie wymyśliłeś?
Lucretia Giovanni spoglądała na swego męża z lekkim pobłażaniem, robiła tak zawsze gdy jego twarz zdobił cyniczny uśmieszek. Miał go zawsze gdy myślał, że wpadł na jakiś genialny pomysł. Kobieta kontynuowała nie czekając na odpowiedź męża Andreasa Giovanni, prawą rękę przywódcy klanu Augustusa. Mimo zajmowanej pozycji, tak jak wszyscy musiał czekać na audiencję, cierpliwie pod gustownymi drzwiami ekskluzywnej rezydencji, najpiękniejszej w całej Wenecji.
-Chcesz stworzyć sojusz złożony z klanów, które nie są na smyczy Sabatu czy Camarilli?
-Dokładnie, moja droga. Plan jest korzystny. W Camarilli zawrzało, dwóch Egzekutorow padło trupem w przeciągu miesiąca. Nie możemy pozostać obojętni, zwłaszcza, że nadchodzą ciężkie czasy. Nie możemy pozwolić sobie na stanie z boku, na brak informacji. To może nas zabić, nie powtarzajmy błędów Kapadocjan.
Kobieta zamyśliła się, wpatrując się w płomień świecy, wreszcie zapytała:
-Twoi kainiccy i opłaceni pieniędzmi naszego rodu szpiedzy donieśli coś w sprawie Egzekutorów?
-Nic wartego uwagi. A Twoi szpiedzy, ci martwi?
-Podobnie.
-Nie ma więc czasu. Sami musimy przeprowadzić śledztwo. Nie ma lepszej Nekromantki niż ty, zbadamy sprawę sami. Potrzebuję Cię.

... Czytaj wiecej ...

Witam. Serdecznie pragnę zaprosić wszystkich chętnych krwiopijców na XVII odsłonę Spurii w świecie Wampir Maskarada, zatytułowaną "Noc Niezależności". Ta odsłona organizowana będzie przez Urszulę i moją osobę.

Larp odbędzie się w Forcie Columb w terminie 19.03.16 o godzinie 14:00.

Ponieważ następne odsłony Spurii planuję zorganizować na mini konwencie w sierpniu (który jeszcze nie ma nazwy), tam właśnie będą rozstrzygać się losy dotyczące Camarilli i Sabatu. XVIII odsłona będzie zaś nieco zbaczała z toru głównej osi fabularnej, niemniej jednak będzie bardzo mocno nawiązywała do przeszłości jak i przyszłości projektu. Larp ma być opowieścią o klanach Niezależnych i ich stosunku do ważnych, zaistniałych nie tak dawno sytuacji w kainickiej społeczności. Z tego powodu grać będzie można tylko i wyłącznie przedstawicielem klanu Niezależnego (Giovanni, Ravnos, Assamite, Wyznawcy Seta), dla zdecydowanej większości graczy wymagać to będzie stworzenia całkowicie nowej postaci.

Na forum zostanie opublikowana lista wakatów, wymaganych do poprowadzenia scenariusza. W razie gdyby chętnych było więcej niż wakatów, istnieje możliwość dodania nowych, względnie stworzenia innych postaci, pasujących do koncepcji gry (ale tylko w obrębie klanów Niezaleznych). Na grę można się zgłaszac do 29.02.15 tylko i wyłącznie poprzez forum. Przed tworzeniem postaci nalezy najpierw zgłosić się do MG.

Larp będzie opowieścią o spotkaniu zorganizowanym przez jedną z głów klanu Giovanni, która uzyskała dostęp do miejsca gdzie ostatnimi czasy dokonano morderstwa na Egzekutorze klanu Tremere - Anastazie di Zagrebie. Ściany i podłogi owego domostwa zbryzgała krew niejednego Kainity, upuszczona na mocy wyroków przez rzeczonego Egzekutora tuż przed jego własną śmiercią. Dotychczas stroniący od obcych i zamknięty na innych klan Giovanni, rozsyła zaproszenia do ważnych osobistości wszystkich klanów Niezależnych z propozycją wzięcia udziału w obradach. W obradach gdzie również zmarli będą mogli zabrać głos...

~Parias

SPURIA - ODSŁONA 16 - DZIEŃ SĄDU - GALERIA ZDJĘĆ

SPURIA: Odsłona 16 - Dzień sądu


Witam, udostępniamy długo oczekiwane zdjęcia z 16 odsłonny spurii w Forcie Kolumb. Oprócz tego strona została zaktualizowana fabularnie - Historia, opisy miast oraz postaci graczy.
Pozdrawiam.

~Gaxen


SPURIA - ODSŁONA 16 - DZIEŃ SĄDU - PODSUMOWANIE
SPURIA • PODSUMOWANIE • "DZIEŃ SĄDU"

Dziękuje wszystkim za grę. Zdjęcia powinny pojawić się na dniach, następnie będzie aktualizowana strona.

~Parias

Sala była ogromna. Tak wielka, że każdy krok powodował echo. Lewiatan przybył do Wiednia najszybciej jak tylko się dało, wyruszył tam nim jeszcze otrzymał od swych przełożonych rozkaz przybycia przed ich oblicze. Starzy Tremere siedzibę mieli w Kunsthistorisches Muzeum, w salach do których dostępu nie mieli zwiedzający śmiertelnicy. Na ścianach wystawnej sali wisiało wiele znanych obrazów uznawanych dzisiaj za zaginione. Siedzieli za wielkim stołem, pięciu przedstawicieli klanu Tremere - starzy, zgorzkniali i bezduszni. Byli zakapturzeni, co oznaczało zgodnie ze zwyczajem klanu, że właśnie będzie miał miejsce sąd.

Nagle jeden z nich, siedząca przy skraju stołu kobieta rzekła:
-Mów.
-Anastaz Di Zagreb, Egzekutor klanu Tremere skazał na śmierć Opora - przywódcę wschodnioeuropejskich Anarchistów, Różę Kostrzewską - córkę niedawnego Primogena klanu Torreador, Dalecha Czasz - Księcia Kalisza, znanego ze skutecznego zwalczania Sabatu oraz Tigetii Kipolunga z plugawego klanu Tzimitze oskarżonego o zbrodnie przeciwko naszej Sekcie oraz przynależność do Sabatu. Zabezpieczone raporty w tej sprawie przesłałem niezwłocznie po całym zajściu.
-Lewiatanie, dwie noce temu skutecznie podniesiono rękę na Camarillę. To bardzo smutne, jednak mimo bólu serca możemy o tym zapomnieć. Nie możemy jednak wybaczyć podniesienia ręki na nasz klan!
-Masz próbki tego Tzimitze? Krew? - zapytał dotychczas milczący mężczyzna siedzący na środku stołu.
-Zabrali ciało Tigetiego. Zabrali...
-Zgłosisz się do Czarnych Komnat na bardzo szczegółowe przesłuchanie.

Lewiatan znał legendy krążące o Czarnych Komnatach i ich sposobach przesłuchiwania. Nie miał zamiaru niczego zataić.

... Czytaj więcej ...

SPURIA - ODSŁONA 16 - DZIEŃ SĄDU - WPROWADZENIE 2SPURIA • WPROWADZENIE 2 • "DZIEŃ SĄDU"
Witam. Poniżej prezentuję drugie wprowadzenie fabularne na najbliższą Spurię. Proszę przybyć na miejsce punktualnie o 13. Przypominam, że w forcie Colomb jest trochę zimno, warto mieć to na uwadze. Pozdrawiam serdecznie.


W chwili obecnej wszyscy już powinni mieć swoje karty postaci. Jeżeli jest inaczej - proszę o informację.~Parias
Filip D'Este nie opuszczał swojego domu od kiedy został przebudzony przez Camarillę. Siedział w nim nieustannie zajmując się swymi ulubionymi zajęciami - grą na skrzypcach i malarstwem. Wiedział, że to, iż jego dom został wybrany na miejsce rozpraw przez Egzekutora Camarilli Anastaza Di Zagreba nie było przypadkiem. Tremere wszedł pewnym krokiem i rzekł władczym głosem:


-Wychodź. Nie oglądając się za siebie Egzekutor zaczął wyrysowywać dziwne symbole na ścianach piwnicy, która już za dwie nocy miała się stać miejscem rozpraw. D'Este oczywiście ruszył w stronę wyjścia, polecenie Egzekutora należy wykonać jeśli chce się być żywym. Wiedział doskonale, że symbole miały związek z jego magicznymi sztuczkami. Na odchodne rzekł jednak:


-To nie jest konieczne. Nikt nie będzie uciekał, to nie ma sensu.


-Głupcze. Sądzony będzie tu Tigeti Kipolung. Nie boję się, że któryś z Camarilli będzie chciał uciec lub podnieść na mnie rękę. Boje się jednak, że Sabat chciałby się upomnieć o swojego bohatera. A teraz wychodź. Trzeciego polecenia nie będzie.


Wampir skłonił się dworsko i opuścił swoją domenę.... Czytaj wiecej ...

Aktualizacje strony

Strona Spuri doczekała się aktualizacji:

1. Zaktualizowano dział Postacie, dodając kilku zaległych bohaterów.
2. Dodano dwa bardzo ważne, biorąc pod uwagę scenariusz najbliższej osdłony, działy "Frakcje" oraz "Hierarhia".
3. Dodano tekst wprowadzający do działu Mechanika, traktujący o tworzeniu postaci.
4. Dodano dział "Organizatorzy". Jesli ktoś uważa, że powinien się w nim znaleźć lub jego opis powinien zawierać nieco inne informacje - pisać.
5. Dodano do podsumowania Spurii 15 "Lot nad wampirzym gniazdem" opowiadanie autorstwa Shewolf.
6. Wyrzucono kilka niepotrzebnych działów oraz oczyszczono forum.

Strone zaktualizował Gaxen, Zuza zrobiła grafiki postaci, Parias natomiast jest autorem tekstów, które poprawiła Miriada. Jesli ktoś chciałby by jego tekst znalazł się w podsumowaniu po grze, nie ma problemu wystarczy napisać. Oczywiście tekst musi byc zaakceptowany przez MG.
Do działu postacie będziemy dodawali bohaterów graczy którzy brali udział przynajmniej w dwóch odsłonach Spurii. Gracz powinien zgłosić się sam z tekstem opisującym jego bohatera, osoby które jeszcze nie uzupelnily swojego opisu są proszone o nadrobienie tego.

PS. W ramach przypomnienia Spuria 16 odbedzie się w terminie 31.10.2015 prawdopodobnie o godzinie 13.

~Parias

SPURIA - ODSŁONA 15 - LOT NAD WAMPIRZYM GNIAZDEM - PODSUMOWANIE
SPURIA • PODSUMOWANIE • "LOT NAD WAMPIRZYM GNIAZDEM"


Odgruzowane i posprzątane przez młodocianych Anarchistów "Nest" wyglądało jak za starych czasów- nie było jednak tym samym miejscem, co kiedyś. Jeśliby nie liczyć trupa młodej dziewczyny, który leżał na stoliku, to Opór siedział w sali samotnie. Sobotnia noc a w klubie pustki. Przed podpisaniem sojuszu z Camarillą było to nie do pomyślenia. Stary Sid nie opuszczał lokalu od dobrych dwudziestu lat, teraz wyszedł i szaleje w mieście niczym świeżo przemieniony gówniarz. „W dupie mnie ma”, skwitował sytuację Opór.


Chwast a właściwie Teodor, był kłamcą, Malkavianem udającym Brujah. Opór po raz setny skarcił siebie w myślach, za to, że nie odkrył prawdy. „Te wszystkie jego jazdy zwalałem na narkotyki, a ja mu uwierzyłem. Skąd mogłem wiedzieć, że należy do klanu szaleńców.Liczyłem na Totenkompfa, myślałem, że wrócił do nas, Anarchistów. A on po wszystkim wyszedł z jakimś kiczowatym obrazem, nawet się nie żegnając.”


Pet Cementery i Twisted Sisters rozpadły się. Podobno wywaliły koronę do śmietnika i zabroniły innym nazywania siebie groupies. Od tygodnia nie przyszły do klubu. Opór siedział sam, owszem są jeszcze inni młodzi Anarchiści jednak co oni znaczą? To dzieci w ciałach dorosłych. Co gorsza, nastąpił rozłam. Wiedziałem że tak będzie, nie sądziłem jednak, że tak wielu do nich przejdzie. Popierdolcy, nazywają siebie "Poisonami" chodzą w makijażach dokładnie takich, jakie nosi Alice Cooper i nazywają nas zdrajcami. Uważają, że to oni są prawdziwymi Anarchistami a nas mają zatruć swoją trucizną. Bełkot.Nie tak miało wyglądać odrodzenie Anarchistów”, pomyślał Opór, po czym otworzył swoje żyły i przemienił umierającą na stole dziewczynę.


... Czytaj więcej ...

~Parias


SPURIA - ODSŁONA 15 - LOT NAD WAMPIRZYM GNIAZDEM - WPROWADZENIE

SPURIA • WPROWADZENIE • "LOT NAD WAMPIRZYM GNIAZDEM"


Nest - prestiżowy klub należący do Anarchistów. To w nim własnie spotykali się najważniejsi przedstawiciele sekty. Miejsce to przeżywało swoje chwile świetności w latach osiemdziesiątych, obecnie wstęp ma tylko elita Anarchów. Wraz z nastaniem dwudziestego pierwszego wieku Anarchiści zostali zepchnięci na margines Kainickiej społeczności, osłabli i mieli coraz mniej do powiedzenia i z tego właśnie powodu Nest podupadł, stając się reliktem przeszłości.
Sam lokal to schron przeciwatomowy, przeznaczony dla władzy PRL który po upadku tej wiedzy został zaadoptowany pod pub. Mimo, że nadal pozostaje w rękach Anarchistów - mało kto go odwiedza. Zwyczajnie nie warto.

Notka wywiadowcza Ernesta, Nosferackiego szpiega.


... Czytaj więcej ...

~Parias

SPURIA - ODSŁONA 14 - TANIEC Z NOSFERATU - FILM

Materiał filmowy zmontowany z kilku scen rozpoczynających czternastą odsłonę LARPa "Spuria", rozgrywającego się w świecie Wampir: Maskarada. Rzeczona odsłona była przede wszystkim grą terenową, lecz z uwagi na nocną porę zarejestrowane zostały tylko nagrania graczy rozpoczynających grę z siedziby Księcia.

~Parias

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Arthursling
03/01/2017 01:31
Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć - pierś zyskał poprzedniego formularza. Obwisłe piersi są bezpośrednio związane z przerwami kolagenowyc

Louve
05/09/2016 21:16
mega foty smiley Zuza przesadzone te łapy!!!

Urszula
12/08/2016 08:10
3 2 1 smiley

Sigil
23/07/2016 13:55
Niestety, takie są uroki PHP Fusion. smiley

Parias
22/07/2016 23:27
Stronka ma czasami problemy jeśli przechodzimy z działu do innego działu.

Sigil
20/07/2016 17:11
W każdym razie dzięki! smiley

Sigil
20/07/2016 17:00
Tak myślałem, ale mi wcześniej ten link nie działał. Teraz zadziałał. Może jakiś błąd czy coś.

Administrator
20/07/2016 15:31
Po lewej masz menu zatytułowane larp spuria, tam dział Mechanika Gry, tam na dole znajdziesz odnośniki

Sigil
20/07/2016 13:57
Hej! Gdzie są te zasady odnośnie nowej Spurii? Bo coś szukam i znaleźć nie mogę. :/

Urszula
21/06/2016 21:44
ha ha! Czas na Spurię smiley

Zuza
12/04/2016 15:34
Kto tam?

Kudlaty
08/04/2016 00:53
puk puk

Parias
25/03/2016 10:51
Rozpisuje podsumowanie. Jeśli ktoś uważa, że jakieś rozwinięcie wątku powinienem brać pod uwagę to proszę do mnie napisać.

Totenkopf
22/03/2016 21:08
Bardzo tez się cieszę, ze mimo choroby daliśmy radę, fajnie się grało w syfa Dalechem smiley

Urszula
21/03/2016 23:22
Biegacz stepowy

Parias
21/03/2016 12:18
Fajnie, że mimo choroby przybyliście smiley

Totenkopf
20/03/2016 23:17
Też bym wolał mieć zamiast grypy smiley

Parias
20/03/2016 21:48
Mam kaca smiley

Urszula
17/03/2016 22:44
Zabij mnie pani, zapomniałam o tej imprezie smiley i sorki sorella ale nie mogę smiley

Eocwen
16/03/2016 20:14
Nawiązując do piątkowego biforka, jam chętna, czy jednak - na litość Seta - nie istnieje jakaś alternatywa dla dubstepu? Bo mi uszy zwiędną smiley

Archiwum

228760 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie