Spuria - LARP Wampir Maskarada - Poznań
ForumWtorek, Styczeń 22, 2019
Wstęp
Wprowadzenie
Założenia
LARP Spuria
Miasta Spurii
Historia
Hierarchia
Frakcje
Postacie
Mechanika Gry

Inspiracje
Fabuła
Kronika Odsłon
Nawigacja
Galerie Zdjęć
Forum
Co zrobić, by zagrać?
Szukaj
Organizatorzy
Frakcje
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 119
Najnowszy Użytkownik: GerdonP
Ostatnio online
mafiagustawa43 weeks
GerdonP43 weeks
Cerb65 weeks
Dreake77 weeks
Administrator93 weeks
HarriettCaunk103 weeks
RandalllCaunk106 weeks
Arthursling107 weeks
Parias107 weeks
Trevor116 weeks
Frakcje

Camarilla

     
   Camarilla jest największą i najpotężniejszą z wampirzych sekt, uzurpującą sobie prawo do rządzenia resztą wampirzej społeczności. Samozwańczo uznaje wszystkie wampiry za swoich członków niezależnie czy chcą do niej należeć czy nie, a jej prawa respektować muszą wszystkie klany nawet te określające siebie mianem Niezależnych. Najłatwiej porównać ją do ludzkiego rządu, nie ważne czy czujesz się członkiem Camarilli masz respektować jej prawa albo zginiesz. Z tego też powodu sekty jej przeciwne np. Anarchiści czy też klany Niezależne np. Giovanni, mimo iż gardzą Camarillą oficjalnie nie złamią jej praw, zwyczajnie są na to za słabi. Sama sekta nie jest jednak na tyle silna by podporządkować sobie wszystkie klany. Stara się wcielić w swoje szeregi jak najwięcej grup, głównie z obawy o to, że powstała opozycja mogłaby wstąpić do wrogiego jej Sabatu.

W skład Camarilli wchodzi 7 klanów:
Toreador, Brujah, Gangrel*, Nosferatu, Malkavian, Tremere i Ventrue.
*Gangrele z USA wystąpiły z Camarilli.

Zdarza się, że pozostałe klany również działają na rzecz Camarilli, częściej jednak zainteresowane są działaniem na rzecz własnej frakcji/klanu.
Camarilla wymaga od wszystkich wampirów przestrzegania sześciu Tradycji:
Tradycja Maskarady - nakazuje ona wampirom ukrywać się przed oczami ludzi i nie zwracać na siebie zbytniej uwagi.
Tradycja Domeny - pilnuje prawa każdego Kainity do samostanowienia w obrębie strefy jego wpływów, terenów łowieckich oraz jego domu.
Trzecia Tradycja - Progenitura - zmusza ona wampiry do proszenia Księcia o zgodę na stworzenie potomka.
Czwarta Tradycja - Opieka - obliguje ona Stwórcę do zaznajomienia z prawami Camarilli nowo przemienionego Kainite.
Tradycja Piąta - Gościnność - zmusza ona nowoprzybyłego wampira do przedstawienia się Księciu i poinformowania go o pobycie w jego mieście.
Tradycja Szósta - Destrukcja - daje ona prawo do zabijania innych wampirów Księciu danego miasta. Może on to zrobić własnymi rękoma lub cudzymi (ogłaszając Krwawe Łowy). Oczywiście, Książę powinien mieć istotny powód, by uśmiercić jakiegoś wampira np. łamanie tradycji, inaczej może narazić się zwierzchnikom (Egzekutorom).

Camarilla jest bardzo subtelna, ludzi traktuje użytkowo, zabrania jednak mordowania ich dla przyjemności a jej wewnętrzna walka o stołki opiera się głównie na intrygach.

Spuria to larp, który opowiada głównie o losach tej właśnie sekty, dlatego preferujemy graczy reprezentujących interesy tej frakcji. Z tego też powodu prosimy o przeczytanie tego tekstu przynajmniej ze dwa-trzy razy oraz zapoznanie się z działem Hierarchia.
Anarchiści

     
   Buntownicy o bardzo luźnej hierarchii sprzeciwiający się Camarilli. Anarchistom nie podoba się sztywna władza jaką narzuca Camarilla, jej podejście wobec młodych wampirów, jak również struktura samozwańczych przywódców wampirzego świata. W przeciwieństwie do Sabatu popierają oni jednak względnie pokojowe koegzystowanie z ludźmi. W skład sekty najczęściej wchodzą motocykliści, punkowcy, rebelianci i krzykacze. W szeregach Anarchistów można znaleźć każdy klan, najliczniej występującym i najczęściej rządzącym jest jednak Brujah. Mimo, że narzekają na Camarille i nawołują do rebelii, żyją z główną sektą we względnym pokoju. Zdarza się nawet, że z podkulonym ogonem chronią się pod skrzydłami Camarilli obawiając się Sabatu.

W świecie Spurii największa część Anarchistów to wampiry ubierające się na styl rocka lat 80.

Granie przedstawicielem tej sekty jest możliwe na większości odsłon.


Sabat

     
   Najokrutniejsza i najpotworniejsza z wampirzych sekt. Główny wróg Camarilli, choć śmiało można powiedzieć, że Sabat jest wrogiem wszystkich. To potwory, uważające, że ludzi można mordować, gdy tylko ma się na to ochotę. Sabat jest o wiele mniejszy niż Camarilla, odznacza się jednak agresywną postawą i drapieżnością a przez to, że działa w konspiracji jest liczącym się graczem. Tej sekcie jednak nie chodzi tylko o bezwzględną władzę nad rodzajem ludzkim. Sabat wierzy, że Przedpotopowcy (pierwsze wampiry o niemal boskiej mocy) mają się przebudzić i sprowadzić apokalipsę świata nazywaną Gehenną. Sekta wierzy jednak, że Camarilla działa na łańcuchu Przedpotopowców i zamierza zniszczyć najpierw Camarille a potem przebudzonych. W skład Sabatu wchodzą klan Lasombra i Tzimitze. Zdarza się jednak, że członkowie innych klanów przyłączają się do tej sekty (nazywani są wtedy Odszczepieńcami). W świecie Spurii w roku 2001 Sabat "zawiesił" działalność, co zostało nazwane "Snem Sabatu". Od roku 2012 dochodzi jednak do częstych i krwawych ataków ze strony sekty zwłaszcza w rejonie wschodniej Europy.
Sabat posiada w swych szeregach liczne uliczne gangi. Do najbardziej znanych należą: Ślepe Oczy, Czerwony Świt, Nowy Porządek i Nocny Ryk.

Na większości odsłon Spurii nie jest możliwe granie przedstawicielem tej Sekty. Należy ich odpierać, jako "tych złych" wampirzego świata. Tak więc jeśli z góry nie będzie określone, że gramy "Sabatową odsłonę" proszę nie tworzyć bohaterów z tej sekty.


Potępieni

     
    Tajemnicza organizacja chcąca sprowadzić na świat Gehennę, co czyni ją wrogiem zarówno Sabatu jak i Camarilli. Nie są znane motywy jakimi kierują się ich członkowie, wiadomo jednak, że wyznawcami są przede wszystkim przedstawiciela klanu Nosferatu. Ich działalność objawia się głównie napisami na ścianach w niemal każdym europejskim mieście, gdzie wyrysowany jest symbol sekty oraz napis "Żałujcie za grzechy, Gehenna nadchodzi".


Baciary

     
    Pariasi, wampiry słabej krwi, najniższe w łańcuchu pokarmowym wampirzego świata. Nikt się z nimi nie liczył uważając je za śmiecie. Wszystko zmieniło się, gdy pojawił się niewielki gang pariasów- punkowców o słabej krwi, lecz silnej lojalności względem siebie. Nazwali siebie "Baciarami" i mocno namieszali zwłaszcza w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Motocykle, ostra muzyka, zabawa oraz słaba krew. Podobno sympatyzowali z Sabatem jednak ostatecznie nie opowiedzieli się nigdy po ich stronie. Z grupy nic nieznaczących kundli stali się stronnictwem, które choć nadal ma mało do powiedzenia jest uważane za gracza na arenie politycznej wampirów.


Picasso

     
   Konspiracyjna grupa Kainitów działająca skrycie przeciwko Camarilli. Jej założyciel "Picasso" był Primogenem klanu Malkavian na Polskę, fanatycznie oddanym Camarilli. Zmieniło się to, gdy okazało się, że jego ludzka rodzina została wymordowana przez Camarille z uwagi na chęć odcięcia go od spraw śmiertelnych. To sprawiło, że z oddanego wyznawcy sekty stał się jej wrogiem. Zamachy terrorystyczne, łamanie maskarady, mordy na wysoko postawionych członkach Camarilli. Dzisiaj uznaje się go za terrorystę. Światowa Camarilla wpisała go na czerwoną listę (ogólnoświatowe łowy), za jego głowę wyznaczona jest wysoka nagroda. Mimo to, Picasso od lat pozostaje nieuchwytny, zwerbował sobie kilku pomocników z klanu Malkavian i szerzy chaos w szeregach sekty. Wrogi zarówno Sabatowi jak i Camarilli stał się symbolem niezależności klanu Malkavian.


Poisoni

     
   Najmłodsza z frakcji, bo powstała w 2015 roku zaraz po tym, gdy doszło do porozumienia między Anarchistami a Camarillą. To niewielka grupa kainitów, która opuściła szeregi Anarchistów zaraz po tym jak podpisali oni sojusz z Camarillą. Uznali ten akt za zdradę ideałów i wypowiedzieli wrogość zarówno Camarilli jak i Anarchistom. Nazwali się Poison gdyż jak twierdzą mają zamiar jak trucizna wniknąć w żyły Anarchistów i przejąć u nich władzę. Ubierają się jak klony Alice’a Coopera a ich hymnem jest piosenka tego wykonawcy, nawiązująca do nazwy grupy.

~Parias
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Arthursling
03/01/2017 01:31
Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć - pierś zyskał poprzedniego formularza. Obwisłe piersi są bezpośrednio związane z przerwami kolagenowyc

Louve
05/09/2016 21:16
mega foty smiley Zuza przesadzone te łapy!!!

Urszula
12/08/2016 08:10
3 2 1 smiley

Sigil
23/07/2016 13:55
Niestety, takie są uroki PHP Fusion. smiley

Parias
22/07/2016 23:27
Stronka ma czasami problemy jeśli przechodzimy z działu do innego działu.

Sigil
20/07/2016 17:11
W każdym razie dzięki! smiley

Sigil
20/07/2016 17:00
Tak myślałem, ale mi wcześniej ten link nie działał. Teraz zadziałał. Może jakiś błąd czy coś.

Administrator
20/07/2016 15:31
Po lewej masz menu zatytułowane larp spuria, tam dział Mechanika Gry, tam na dole znajdziesz odnośniki

Sigil
20/07/2016 13:57
Hej! Gdzie są te zasady odnośnie nowej Spurii? Bo coś szukam i znaleźć nie mogę. :/

Urszula
21/06/2016 21:44
ha ha! Czas na Spurię smiley

Zuza
12/04/2016 15:34
Kto tam?

Kudlaty
08/04/2016 00:53
puk puk

Parias
25/03/2016 10:51
Rozpisuje podsumowanie. Jeśli ktoś uważa, że jakieś rozwinięcie wątku powinienem brać pod uwagę to proszę do mnie napisać.

Totenkopf
22/03/2016 21:08
Bardzo tez się cieszę, ze mimo choroby daliśmy radę, fajnie się grało w syfa Dalechem smiley

Urszula
21/03/2016 23:22
Biegacz stepowy

Parias
21/03/2016 12:18
Fajnie, że mimo choroby przybyliście smiley

Totenkopf
20/03/2016 23:17
Też bym wolał mieć zamiast grypy smiley

Parias
20/03/2016 21:48
Mam kaca smiley

Urszula
17/03/2016 22:44
Zabij mnie pani, zapomniałam o tej imprezie smiley i sorki sorella ale nie mogę smiley

Eocwen
16/03/2016 20:14
Nawiązując do piątkowego biforka, jam chętna, czy jednak - na litość Seta - nie istnieje jakaś alternatywa dla dubstepu? Bo mi uszy zwiędną smiley

Archiwum

228780 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie