Spuria - LARP Wampir Maskarada - Poznań
ForumWtorek, Styczeń 22, 2019
Wstęp
Wprowadzenie
Założenia
LARP Spuria
Miasta Spurii
Historia
Hierarchia
Frakcje
Postacie
Mechanika Gry

Inspiracje
Fabuła
Kronika Odsłon
Nawigacja
Galerie Zdjęć
Forum
Co zrobić, by zagrać?
Szukaj
Organizatorzy
Frakcje
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 119
Najnowszy Użytkownik: GerdonP
Ostatnio online
mafiagustawa43 weeks
GerdonP43 weeks
Cerb65 weeks
Dreake77 weeks
Administrator93 weeks
HarriettCaunk103 weeks
RandalllCaunk106 weeks
Arthursling107 weeks
Parias107 weeks
Trevor116 weeks
Historia

   Zaprezentowana historia świata Spurii nie jest kompletna. Składa się ona przede wszystkim z wydarzeń które miały miejsce na larpach oraz z faktów, które niektórzy gracze mieli w historiach swoich postaci. Opis ten ma na celu ułatwienie nowym graczom odnalezienia się w świecie jak i uporządkowanie wydarzeń. W przyszłości niniejszy dział ma być wzbogacany zarówno o wydarzenia współczesnej gry jak i te z dawnych lat. Jeśli ktoś uważa, że zapomniałem o jakimś istotnym wydarzeniu lub sam chciałby jakieś dodać, to jestem otwarty na wszelkie sugestie. Przed zapoznaniem się z tym działem polecam przeczytać dział „Miasta Spurii”.

~Parias.


Historia:

1502
Dalech Czasz ogłasza się księciem Kalisza. Wcześniej żaden wampir nie posiadał domeny w tym mieście.

1590
Ziemie obecnej Polski najeżdża ze wschodu Tigeti Kipolung systematycznie i z uporem mordując oraz diabolizując nielicznych Książąt władających na tych terenach. Przeciwstawia mu się Dalech Czasz, który mobilizując społeczność Kainitów oraz ludzkiej szlachty zwycięża go w Skwierzynie.

1819
Władzę w Lublinie zdobywa Fryderyk Hejmoński, przedstawiciel klanu Tremere. Na wzgórzu Św. Antoniusza burzy kościół i na jego miejscu wznosi potężną posiadłość ogłaszając, że nikt nie ma wstępu do tego miejsca.

1859
Władzę w Białymstoku przejmują Gangrele zajmując miasto i tworząc w nim swoją enklawę. Za punkt honoru stawiają sobie pilnowanie by lasy były tylko i wyłącznie ich terytorium. Księciem zostaje Fabian „Protektor Furii”.

1900
Dwór Szeptów -mityczna domena nosferatu Plugawca. Po raz pierwszy Spokrewnieni usłyszeli o tym miejscu, gdy w 1900 roku Plugawiec ogłosił, że każdy kto odnajdzie jego Dwór Szeptów, ten będzie mógł wejść w posiadanie wszystkich zebranych tam kartotek oraz teczek. Warunek był jeden, poszukujący nie mógł wykorzystywać pomocy innych przedstawicieli klanu Nosferatu. Wyzwanie to przyniosło Plugawcowi ogromny rozgłos oraz szacunek, zarówno książat Camarilli jak i innych Nosferatu i było kamieniem milowym w jego karierze. Mimo, że wyzwanie trwa już od ponad 114 lat, to nikt nigdy nie natrafił na jakikolwiek znaczący trop, gdzie może znajdować się Dwór Szeptów.

1912
Ignacy Chruściński zdobywa domenę w mieście Radom . Za przyzwoleniem Wewnętrznego Kręgu i w konsultacji z rządzącymi innymi miastami ogłasza, iż w jego domena będzie pełniła rolę placówki karnej. Uznano, że nie wszyscy Kainici którzy dopuścili się przestępstw zasługują na karę śmierci, dlatego też jedną z możliwych z kar za przewinienie stało się ograniczenie wolności na terytorium miasta. Kratami są więzy krwi którymi skazany dobrowolnie wiąże się ze strażnikiem, o sile proporcjonalnej do rangi przewinienia. Alternatywa to śmierć. Wyrok kończy się z chwilą zaniknięcia więzów krwi.

1917
Władzę w Poznaniu zdobywa Damroka zabijając wcześniej podstępem swojego stwórcę, Sebastiana Hirliha.

1939
Początek II wojny światowej. Członkowie Camarilli mają kategoryczny zakaz wtrącania się w sprawy śmiertelnych. Kainici mieli przeczekać złe czasy nie angażując się w walki. Część nie przestrzegała tego zakazu, a z uwagi na wojenny chaos Justycjariuszom ciężko było wyegzekwować posłuszeństwo w tej kwestii. Mimo to, przez złamanie zakazu kilku Kainitów straciło życie. Wśród nazistów i komunistów znaleźć można było zarówno wampiry z Camarilli jak i Sabatu.

1943
Spotkanie „osiemnastki” Kainitów związanych z polskim ruchem oporu. W jego skład wchodzili: Noc, Nerwus, Trzmiel, Szary, Głośna, Zagłoba, Kończyna, Widmo, Grzmot, Bartosz, Sroka, Anioł, Hydra, Alik, Matka, Jaszczur, Skoczek i Palec. Kainici należeli do AK, NSZ i BCh. Głosowali oni nad pomysłem tworzenia wampirów w celu zasilenia partyzantki. Ostatecznie jednak zwyciężyli przeciwnicy pomysłu obawiając się konsekwencji ze strony Wewnętrznego Kręgu jak również bali się, że młodziaki wymkną się z pod kontroli. Wynik głosowania: 11 przeciw, 5 za i 2 głosy wstrzymane.

1944
Władzę w mieście Wrocław obejmuje Rozalia z klanu Malkavian.

1957
Do Polski przybywa z Wielkiej Brytanii Bernard Kostrzyck - sławny Toreador, mecenas sztuki i bogacz. Finansuje on rozwój sztuki opozycyjnej dla ludzkiej władzy, za jego sprawą zostają odzyskane cenne dzieła sztuki zrabowane przez nazistów. W późniejszym czasie otwiera on też sieć lokali „tylko dla wampirów”.

1988
W Szczecinie Anarchiści przejmują władzę pokonując Księcia i ogłaszają, że nie są podlegli Camarilli. Przewodzi im Youngblood – grupa radykalnych Anarchistów do walki z którą zostaje wysłany Archont o imieniu „Świt”. Wysyła go legendarna Egzekutor Lucinde Alestor. Jednak podczas brawurowej akcji o kryptonimie "Zdążyć przed Świtem" Youngblood mordują Archonta i przejmuje władzę w mieście, proklamując je Wolnym Miastem Wyrzutków. Na czele Rady staje Brujah Bawół, wspierany przez "pułkowników" Dethboya i Totenkopfa. Idea Wolnego Miasta trwa jakiś miesiąc, po którym rewolucja pożera swe dzieci, Camarilla przejmuje Szczecin bez walki z głową Bawoła na srebrnej tacy, a Totenkopf ląduje w Radomiu.

1989
W Gdańsku i Gdyni władzę obejmują nowi Książęta - bracia Adrian i Ryszard Niewiadomscy. Nie jest tajemnicą, że pomagali sobie nawzajem w przejęciu władzy.

1992
Wybucha wojna między Gdańskiem a Gdynią, a właściwie między ich książętami i braćmi - Adrianem i Ryszardem.

2001
Sen Sabatu. Na całym świecie w tym i w Polsce Sabat niemalże znika. Jego aktywność praktycznie nie istnieje i tylko czasami Camarilli udaje się wytropić kogoś z sekty. Działają skrycie i są praktycznie nieszkodliwi dla innych stronnictw.

2005
Znany wampirzy terrorysta o pseudonimie Picasso zaczyna swoją przestępczą działalność i uśmierca Seneszala Wrocławia oraz Szeryfa Lublina. Mimo ogłoszenia na niego krwawych łowów we wszystkich Polskich miastach, Picasso pozostaje nieuchwytny.

2006
W Polsce zaczynają się pojawiać coraz liczniejsze niezależne gangi wampirów. Niektóre prowadzą otwarte konfrontacje z wampirami należącymi do Camarilli. Do najbardziej znaczących gangów należą: Lost Boys, Nocny Ryk, Nowy Porządek.
Ludzkie władze Polski uchwalają ściśle tajny wojskowy projekt, który zakłada powołanie grupy tropiącej oraz zbierającej informacje o wampirach.

2011
Poznański Książę, Damroka dobrowolnie zrzeka się funkcji na rzecz jej Seneszala - Atanazego z klanu Tremere. Jednocześnie nie wyznacza on nowego Seneszala mimo sprzeciwów kainickiej społeczności.
Swoją działalność ujawnia Picasso. Pod wodzą Szeryfa Poznania Bakuna powstaje zespół mający za zadanie uśmiercić zbrodniarza. Niestety nie udaje się tego dokonać skutkiem czego Bakun traci stanowisko, a jego miejsce zajmuje Krzysztof Kanys z klanu Tremere.
W Poznaniu w zastraszającym tempie zaczyna rosnąć liczba punków Pariasów z gangu Baciary. Coraz częstsze zaczynają być ataki na wampiry próbujące nawiązać z nimi kontakt. Nikogo jednak nie zabijają, więc książę Atanazy przymyka oko na ich działalność.

2012
W Warszawie władzę przejmuje Laura Milagross, co ułatwia jej zdrada popełniona przez Ernesta z klanu Nosferatu będącego stronnikiem dawnego Księcia.
Przebudzenie Sabatu. Do siedziby Księcia Poznania wkracza trzygłowy Tzimitze, który zapowiada przebudzenie sekty.
Dalech Czasz traci Kalisz. Jego miasto wraz z domeną zajmuje gang Czerwonego Świtu oficjalnie opowiadając się po stronie Sabatu.
Sabat po raz pierwszy w historii Polski przeprowadza udany szturm na miasto kontrolowane przez Camarille. Pariasi z gangu Czerwonego Świtu zdobywają Kalisz i masowo zaczynają diabolizować świtę Dalecha Czasza. Sam Dalech ucieka z miasta.

2013
Pod wpływem nacisków ze strony Wewnętrznego Kręgu w Poznaniu zostaje wybrany Seneszal, anarchista Dethboy z klanu Brujah.
Dalech Czasz oficjalnie zwraca się z błaganiem o pomoc do książąt polskich miast.
Tworzy się koalicja miast Gdańska, Poznania, Lublina, Wrocławia i Olsztyna mająca za cel pomóc Dalechowi Czaszowi odbić utracony Kalisz. Szturm na jego zamek udaje się, jednak większość znaczących przedstawicieli Sabatu ucieka. Jednocześnie Dalech Czasz ukrywa dostęp do zapieczętowanej sali swojego zamku skutkiem czego zostaje aresztowany przez koalicję.
Na terenie Polski nieznani zamachowcy zaczęli masowo przeprowadzać zabójstwa oraz egzekucję Lasombrytów, koordynujących działalność Sabatu. Od tamtego czasu aktywność sekty oraz wampirycznych gangów niemal całkowicie uległa wyciszeniu.

2015
Anarchiści Wschodnioeuropejscy atakują Białystok w którym zamierzają przejść władzę. Atak zostaje odparty przez Gangreli z miasta, obroną dowodzi Viorika, której udaje się zebrać znanych przedstawicieli swojego klanu. Do Polski przybywa wysłannik Camarilli, Egzekutor z klanu Tremere Anastaz Di Zagreb aby osądzić kainickich zbrodniarzy z Europy Wschodniej jak również interweniować w sprawie coraz to liczniejszych aktów agresji ze strony Sabatu. Zostaje on uśmiercony podczas trwania rozprawy przez ściganych Filipa D'Este z klanu Toreador oraz Totenkompfa z klanu Gangrel. Nie są znane ich motywacje. Legendarny klub „Nest” siedziba Anarchistów zostaje spalona. Śmierć ponosi Opór, nieformalny przywódca Anarchistów. Buntownicy pozostają w rozsypce. W tajemniczych okolicznościach umiera drugi Egzekutor, tym razem przedstawiciel klanu Malkavian Maris Streck. Istnieje teoria, że popełnił samobójstwo, mając dość egzystencji jako wampir.Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Arthursling
03/01/2017 01:31
Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć - pierś zyskał poprzedniego formularza. Obwisłe piersi są bezpośrednio związane z przerwami kolagenowyc

Louve
05/09/2016 21:16
mega foty smiley Zuza przesadzone te łapy!!!

Urszula
12/08/2016 08:10
3 2 1 smiley

Sigil
23/07/2016 13:55
Niestety, takie są uroki PHP Fusion. smiley

Parias
22/07/2016 23:27
Stronka ma czasami problemy jeśli przechodzimy z działu do innego działu.

Sigil
20/07/2016 17:11
W każdym razie dzięki! smiley

Sigil
20/07/2016 17:00
Tak myślałem, ale mi wcześniej ten link nie działał. Teraz zadziałał. Może jakiś błąd czy coś.

Administrator
20/07/2016 15:31
Po lewej masz menu zatytułowane larp spuria, tam dział Mechanika Gry, tam na dole znajdziesz odnośniki

Sigil
20/07/2016 13:57
Hej! Gdzie są te zasady odnośnie nowej Spurii? Bo coś szukam i znaleźć nie mogę. :/

Urszula
21/06/2016 21:44
ha ha! Czas na Spurię smiley

Zuza
12/04/2016 15:34
Kto tam?

Kudlaty
08/04/2016 00:53
puk puk

Parias
25/03/2016 10:51
Rozpisuje podsumowanie. Jeśli ktoś uważa, że jakieś rozwinięcie wątku powinienem brać pod uwagę to proszę do mnie napisać.

Totenkopf
22/03/2016 21:08
Bardzo tez się cieszę, ze mimo choroby daliśmy radę, fajnie się grało w syfa Dalechem smiley

Urszula
21/03/2016 23:22
Biegacz stepowy

Parias
21/03/2016 12:18
Fajnie, że mimo choroby przybyliście smiley

Totenkopf
20/03/2016 23:17
Też bym wolał mieć zamiast grypy smiley

Parias
20/03/2016 21:48
Mam kaca smiley

Urszula
17/03/2016 22:44
Zabij mnie pani, zapomniałam o tej imprezie smiley i sorki sorella ale nie mogę smiley

Eocwen
16/03/2016 20:14
Nawiązując do piątkowego biforka, jam chętna, czy jednak - na litość Seta - nie istnieje jakaś alternatywa dla dubstepu? Bo mi uszy zwiędną smiley

Archiwum

228773 Unikalnych wizyt

PHP-Fusion v6.01.6 © 2003-2005


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie